Seria AE/AM 50

WALORY konstrukcyjno-użytkowe

Seria KOMATSU AE50/AM50 spełniająca wszystkie wymagania eksploatacyjne elektrycznych wózków widłowych jest bezkonkurencyjna pod wieloma względami w porównaniu do urządzeń innych marek. KOMATSU podniosło stopień bezpieczeństwa, zredukowało koszty utrzymania wózka, zapewniło jego większą wydajność i wytrzymałość, a także rozważyło jego wpływ na środowisko naturalne. Marka KOMATSU poszczycić się może unikalnymi wózkami widłowymi, które projektuje w sposób optymalny zarówno dla komfortu, jak i wydajności użytkowania. Z pewnością będziecie Państwo usatysfakcjonowani unikalnymi korzyściami, które płyną z użytkowania wózków KOMATSU. W przyszłości staną się one standardem podnoszącym satysfakcję z pracy na tych urządzeniach.

NISKIE CAŁKOWITE KOSZTY EKSPLOATACJI Z KOMPLETNYM SYSTEMEM AC

Łącznie z dwoma silnikami jazdy AC seria AE/AM50 używa zaawansowanych silników AC także do funkcji hydraulicznych. Od kiedy nie ma potrzeby wymiany szczotek i styczników koszty eksploatacji są bardzo zredukowane. Co więcej, silnik AC ma nie tylko dużą wydajność pracy, ale i długą żywotność. Funkcja oszczędzania energii pozwala pracować wózkom przez długi okres bez obniżenia wydajności.

WYJĄTKOWA TRWAŁOŚĆ HERMETYCZNEGO SYSTEMU HAMULCÓW MOKRYCH

Hermetyczny system hamulców mokrych wydajnie zapewnia wyjątkową całkowitą trwałość systemu hamowania. W przeciwieństwie do tradycyjnego systemu hamulców bębnowych, ten system nie wymaga częstych konserwacji poza zmianą oleju, co redukuje kosztu eksploatacji.

WYDAJNOŚĆ I EKOLOGIA:

Zakres funkcji: Wózki elektryczne serii AE / AM są jednymi z najbardziej trwałych i kompaktowych wózków z tej serii na świecie. Charakteryzują się one bardzo dużą zwrotnością, jak również ogromną wydajnością przeładunkową, niską awaryjnością, oraz możliwością intensywnej pracy, także w systemie trzyzmianowym na wewnątrz i na zewnątrz magazynu.
Trwałość: Niezawodność wózków KOMATSU polega na znacznym przedłużeniu żywotności urządzeń poprzez zastosowanie w nich unikalnych projektów i konstrukcji. Zarówno nowa struktura ramy wózka, jak i zmiany wprowadzone do budowy masztu zwiększają trwałość wózka.
Silnik oraz napęd: Seria AE50/AM50 jest napędzana silnikami AC, które nie potrzebują szczotek i styczników. A głównymi zaletami silników AC są nie tylko niskie koszty utrzymania, ale również wysoka wydajność nawet przy niskim poziomie naładowania baterii. Dodatkowo seria AE50/AM50 wyposażona jest w dwa silniki jazdy. W sytuacji, kiedy wózek pracuje poza magazynem pojedynczy silnik nie osiąga maksymalnej wydajności na śniegu, lodzie oraz kałużach. Tylko dwa silniki mogą zapewnić odpowiednią moc oraz stabilność działania w każdych warunkach.
Zaawansowana kontrola: Elektryczne wózki KOMATSU wyposażone są w zaawansowany kontroler, który reguluje wszystkie wymagane funkcje, jak również mechanizmy bezpieczeństwa, takie jak: Wydajność podróży / podnoszenia, wykrywania obecności operatora. Co więcej, funkcja oszczędzania energii gwarantuje najlepsze wyniki nawet przy niskim poziomie naładowywania baterii.
Hamulce: Mokry układ hamulcowy jest uszczelniony dla najwyższej ochrony przed wodą i kurzem. Hamulce tarczowe są zanurzone w oleju dzięki czemu nie ma inwazji wody i pyłu co zapewnia stabilną pracę hamulców i przyczynia się do znacznego wydłużenia ich żywotności oraz redukcji kosztów utrzymania.

 

KOMFORT I BEZPIECZEŃSTWO

Sterowanie: Zespół KOMATSU bierze pod uwagę komfort i wygodę operatora. Ergonomiczne dźwignie optymalizują pracę oraz redukują zmęczenie operatora. Zmiana kierunku jazdy następuje za pomocą przełącznika zintegrowanego w dźwignię.
Cyfrowy kontroler obciążenia: Seria AE/AM50 wyposażona jest w wyświetlacz pokazujący szacunkowe obciążenie wideł z dokładnością do 10 kg.
Kabina i fotel operatora: Bezpieczne i wygodne wysiadanie oraz wsiadanie z kabiny ułatwia antypoślizgowe pokrycie podłogi oraz szeroki stopień, a fotel operatora wyposażony jest w nowy system zawieszenia, oraz ma zmodernizowany kształt. Ergonomiczny kształt siedzenia zapewnia optymalne oparcie pleców operatora dla jego większego komfortu i mniejszego zmęczenia podczas dłuższej pracy. Ponadto fotel ma sześć stopni regulacji oparcia, możliwość przesunięcia go w przód i tył o 170 mm oraz chowany pas bezpieczeństwa.
System wyczuwania obecności operatora: OPSS to opcja gwarantująca bezpieczeństwo, ponieważ pozwala ona na podnoszenie ładunków tylko wówczas, gdy operator znajduje się na fotelu. Gdy tylko opuści on siedzenie, każdorazowo aktywuje się alarm blokujący pracę i jazdę.
Stabilność: Dzięki unikalnej konstrukcji ramy oraz odpowiedniemu umieszczeniu akumulatora uzyskano niższy środek ciężkości co pozwala na szybsze, bezpieczniejsze oraz stabilniejsze manewry wózkiem.
Widoczność: Rama masztu została spłaszczona i pozbawiona środkowego wspornika, co niezwykle poszerza pole widoczności operatora i redukuje ilość martwych punktów. Zoptymalizowano również rozmiar i kształt deski rozdzielczej i panelu.
Wytrzymałość: Seria AE50/AM50 dzięki unikalnej konstrukcji zaworów hydraulicznych, mikro-przełączników oraz układów sterujących spełnia normę wodoodporności IPX4. Niezawodna wodoodporna konstrukcja wózków pozwala pracować w deszczu oraz myć wózek pod bieżącą wodą.
Maszt: Stanowi sztywną i mieszczącą się w obrysie wózka konstrukcję złożona z profili, łańcuchów i szeroko rozstawionych siłowników napędzających. Zastosowane wstępne smarowanie czyni go odpornym na działanie sił skierowanych w przód i w tył, a także przejmuje siły boczne. Pełne zaokrąglenie w miejscach łączenia profili zapobiega ich zmęczeniu i zmniejsza częstotliwość napraw.
Boczna wymiana baterii: Seria AE50/AM50 wyposażona jest w boczną wymianę baterii co sprawia ją bezpieczniejszą i bardziej płynną oraz czyni wózek idealnym do pracy ciągłej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.